‏ מהי גינה קהילתית?

גינה קהילתית נולדת בשיתוף פעולה בין התושבים לעירייה בכדי לאמץ ולטפח שטחים פתוחים או שטחים במוסדות ציבוריים נבחרים למען קידום איכות החיים והסביבה באזורי המגורים ולמען חינוך התושבים והנוער לשמירת הטבע, החי והצומח.
ההקמה והאחזקה של הגינה היא בהובלת ובאחריות התושבים ובסיוע אגף גנים ונוף ומינהל החינוך בעירייה. ליווי התושבים בפיתוח ושמירה על הגינה הקהילתית נעשה ע"י תחום קהילות ברשות לביטחון קהילתי.

במשך שנים האגף לשירותים חברתיים של עיריית רחובות הוביל גינות קהילתיות לאוכלוסיות ייעודיות, בין היתר לתושבות ותיקות יוצאות אתיופיה ולאזרחים ותיקים במועדוני הגיל השלישי. כמו כן, הוקמה גינה נגישה המאפשרת לאנשים עם מוגבלויות לקחת חלק בפעילות וגינות לבני ובנות נוער בסיכון.

מובילי הגינה הקהילתית יכולים לבחור את אופי הגינה והעשייה בה מבין האפשרויות הבאות: גידול צמחים (אכילים, תבלין ונוי), גידול מגוון מינים של בעלי חיים, מקום מפגש קהילתי, מרכז לימוד והדגמה, ערוגות, בוסתן עצי פרי ו/או נוי עם שבילים וספסלים, פינות קריאה, קומפוסט, מתקנים לימודיים, מקום לפעילות להטמעת ערכי קיימות ועוד.

הגינות מתבססות על עקרונות אקולוגיים, חיסכון במים, שימוש בחומרים ידידותיים לסביבה, ייצור ושימוש בקומפוסט מהפסולת האורגנית שמצטברת בגינה.

הרשות לביטחון קהילתי בעיריית רחובות מסייעת לקבוצות תושבים להקים גינה קהילתית, נותנת תמיכה מקצועית ותשתית.

לצפייה במפת הגינות הקהילתיות ברחובות לחצו כאן >>

רוצים לקחת חלק בגינות הקהילתיות ברחבי העיר? לחצו כאן >>

שירי קלר
תפקיד: מנהלת תחום קהילות ברשות לביטחון קהילתי
08-6683860

גינה קהילתית- גינות קהילתיות ברחובות.jpe

גינה קהילתית- גינות קהילתיות ברחובות