מומלץ לסמן חתול בית בקולר עם תג ובו רשומים פרטי הבעלים ויש למנוע מהחתול להוות מטרד לשכנים. חתול ביתי יכול לצאת מהבית לשטחים ציבוריים
האכלת חתולי רחוב מותרת על פי החוק והפסיקה בישראל, בכפוף לעמידה בהנחיות השירות הווטרינרי: האכלה במזון יבש בלבד, במקומות נסתרים. יש לפנות את כלי האוכל לאחר שהחתולים סיימו לאכול. יש לדאוג לעיקור וסירוס החתולים. ניתן להיעזר לצורך העיקור בעמותות ובשירות הווטרינרי.

עיקור חתולי רחוב: הדרך המומלצת למניעת התרבות חתולי רחוב ומטרדים הנגרמים עקב כך הינה עיקור וסירוס. ניתן להיעזר בעמותות למען בעלי חיים ובשירות הווטרינרי. ניתן לפנות בבקשה לעיקור חתולי רחוב למוקד העירוני. עקב הביקוש הגדול ישנו תור ארוך, והטיפול עלול לארוך חודשים.

מטרדי חתולים: על פי החוק והפסיקה בישראל, אין לפגוע בחתולי רחוב ואסור להעבירם ממקומם. במקרה של מטרד עקב חתולים ניתן לפתוח פנייה במוקד העירוני, ופקחי השירות הווטרינרי יבדקו את הפניה.
כדי למנוע מטרד חתולים יש לשמור על ניקיון הסביבה, להאכיל חתולים אך ורק בהתאם להנחיות, לגדר את החצר בגדר גבוהה ובלתי עבירה ולסגור פתחי כניסה. ניתן להרחיק חתולים באמצעים לא פוגעניים כהשמעת קולות מטרידים / השפרצת מים או שימוש בחומרים להרחקת חתולים, שאותם ניתן לרכוש בחנויות לבעלי חיים.

מצאתי גור חתולים מה עליי לעשות ?

תחנות האכלת חתולים