מטב - עמותה לשרותי טיפול ורווחה בעיר

 

שירותי סיעוד, עזרה וייעוץ לקשישים

כאשר הקשיש מתקשה בקיום פעולות היום יום השגרתיות לבדו – מומלץ להסתייע בעזרה סיעודית, מטפלת איכותית תאפשר לקשיש להמשיך לגור בביתו בסביבה המוכרת והתומכת.הזכאים לגמלת סיעוד מקבלים עזרה בביצוע פעולות היום יום ובניהול משק הבית, באמצעות מטפלת סיעודית שהוכשרה על ידי עמותת מטב. הסיוע כולל עזרה ברחצה, בישול, הלבשה, הבאת תרופות וליווי לרופא, וכן עזרה בניהול משק הבית, ניקיון הסביבה הקרובה, כביסה, גיהוץ ועריכת קניות. המטפלות הסיעודיות של מטב מקבלות ליווי מקצועי והדרכה.בנוסף, כל זכאי לגמלת סיעוד המטופל בעמותת 'מטב', מלווה על ידי עובדת סוציאלית או אחות המהווה עבורו כתובת קבועה לקבלת מידע, ייעוץ ותמיכה.

מוקד עובדים זרים

אנו מלווים ומדריכים את המשפחות בתהליך קליטת העובד הזר באמצעות חברות השמה לעובדים זרים בתחום הסיעודי וכן ממשיכים ללוות את המשפחה ואת המטפל לאורך כל תקופת ההעסקה.

עכשיו זה הזמן

מיזם ארצי להפגת בדידותם של ניצולי שואה, במסגרת ההתנדבות מגיע/ה מתנדב/ת למפגש שבועי עם ניצול/ת שואה, ניתן להירשם לשרות או להתנדב בתוכנית. התוכנית מתבצעת בשיתוף הרשות לזכויות ניצולי שואה במשרד האוצר בשיתוף ג'וינט ישראל-אשל ובניהולה של עמותת מטב.

חברים לעת זיקנה

כאשר שיגרת הטיפול בחיה נעשית בעייתית בשל תשישות, מחלה, ואו הכנסה בלתי מספקת, פועלת תכנית "חיות וחברים" על מנת לספק ככל שניתן את הסיוע הנדרש בעת הצורך. התכנית מופעלת ע"י עמותת מטב בשיתוף עמותת תנו לחיות לחיות ומשרד החקלאות. במסגרת התכנית, זוכים קשישים ואנשים בעלי מוגבלויות לקבל השירותים הבאים: טיולים לכלב, טיפול בחתולים (האכלה, ניקיון כלים וארגזי חול), ליווי לווטרינר, למספרה, לפנסיון, רכישת ציוד עבור החיות ועוד.

איסוף תרופות עבור חולים נזקקים

עמותת מטב וארגון 'חברים לרפואה' בשיתוף פעולה נפלא למען חולים נזקקים.עמדות לאיסוף תרופות עבור חולים נזקקים נפתחו בכל שלוחות מטב ובכל מרכזי היום לקשיש המנוהלים ע"י עמותת מטב, כל התרופות מועברות לארגון 'חברים לרפואה' אשר דואג לנתב את התרופות לחולים הזקוקים להן ללא כל תשלום או השתתפות עצמית.

אתר עמותת מטב

עמותת מט"ב
כתובת: רח' המדע 1, פארק המדע, רחובות
טלפון: 073-2291222
דוא"ל: [email protected]