שאלות ותשובות נפוצות בתעסוקה

אשמח להיעזר במרכז! איך זה קורה בפועל?

 ניתן לפנות למרכז בטלפון 08-6705330 או להגיע למשרד, הממוקם ברחוב הרצל 167, מקום מרכזי ונגיש. בשיחה קצרה תתבקשו לשתף ברקע התעסוקתי שלכם, ומדוע פניתם למרכז. בהמשך תוזמנו לשיחת היכרות מעמיקה יותר ובה יוצגו בפניכם גם מגוון שירותי המרכז. ביחד עם אחד מאנשי הצוות שלנו נתאים בעבורכם את התוכנית המתאימה ביותר לצרכיכם ולרצונכם. ו... מתחילים לעבוד. כי לחפש עבודה זו עבודה, וקשה לעשות את זה לבד.

 

מה ההבדל בין מרכז הזדמנות לבין שירות התעסוקה?

 שירות התעסוקה הינו מעין "חברת השמה" ממשלתית, ושם תוכלו לקבל הצעות עבודה ומשרות. אולם אם יש לך קושי להשתלב או להתמיד בעבודה איכותית, או שיש פער בין המשרה שלך כיום לבין יכולותיך, השכלתך או צרכייך – במרכז הזדמנות ניתן לקבל ליווי ותהליך עד לשינוי.   אנו פועלים ביחד איתך כדי להביא להשתלבותך בעבודה איכותית, התמדה בה וקידום בתפקיד ובשכר. 

 

כמה יעלה לי השירות במרכז?

השירותים במרכז מסובסדים על ידי עיריית רחובות, וניתנים ללא עלות או בתשלום סמלי בלבד.

איך זה שהשירות במרכז הזדמנות כמעט חינם? איך אתם מרוויחים?

מרכז הזדמנות הינו שירות עירוני והוא ממומן ומסובסד לתושבים על ידי עיריית רחובות ומשרד העבודה והשירותים החברתיים.  אנחנו לא גוף שנועד להרוויח כסף. אנחנו מאמינים שאנשים שעובדים בעבודה טובה
לאורך זמן -  שמחים יותר, בריאים יותר ומחוברים יותר לקהילה,  לכן כל אדם שמוצא את עצמו בעבודה טובה – זה הרווח שלנו.

אני לא תושב רחובות. אני יכול לקבל שירות במרכז הזדמנות?

כן, אנחנו מקבלים גם מהסביבה.  לא חייבים להיות תושבי העיר.

 

אז איזה עבודות יש לכם להציע לי?

  מרכז הזדמנות שונה מחברות השמה, ולא רק מציע משרות. במרכז הזדמנות תקבלו כלים, ידע וסיוע כדי למצוא עבודה בעצמך. נכון שיש לנו מאגר גדול ומתחדש של משרות שאנחנו מיידעים את הלקוחות שלנו עליהן, אבל בפועל – רוב הלקוחות שלנו מוצאים עבודה בעצמם - בלי התיווך שלנו.  כשאתם מוצאים עבודה לבד – אתם לא תלויים באף אחד אחר, ואין גבול לתחומים והמשרות הפתוחים בפניכם.  

 

אני רוצה לרכוש מקצוע? אתם יכולים לעזור לי בזה?

כן, בטח. נשמח לעזור! קודם כל נסייע לך למצוא את הכיוון הנכון לך, בהתחשב בנטיות המקצועיות , הצרכים והיכולות שלך, וגם בהתאם להתפתחות ודרישות השוק.   בשלב הבא – נוכל להציע לך להשתתף בהכשרה במימון מלא או לקבל שוברים של משרד העבודה והשירותים החברתיים – שנותנים החזר כספי של עד 90% מעלות הכשרה מקצועית .  רוצים לקרוא עוד על השוברים והקריטריונים?   מידע נוסף מכאן.  אם אין לך זכאות לשוברים, או שאין הכשרה שמתאימה לך במימון מלא, נוכל לסייע לך לבנות תוכנית אישית שתאפשר לך לעבוד, לחסוך ולממן את הקורס, ההכשרה או התואר המתאים לך.

מצאתי עבודה! אנחנו נפרדים?

  גם אחרי שתמצאו עבודה, נמשיך להיות בקשר טלפוני אתכם אחת לכמה חודשים כדי לוודא שאתם מתמידים בעבודה ומתקדמים בה כפי שרציתם, כך שתוכלו, אם תרצו ובמידת הצורך, לקבל סיוע או ליווי נוסף.  

 

גם אני רוצה לשמור על קשר עם המרכז, אפשר?

גם אני רוצה לשמור על קשר עם המרכז, אפשר?  איזו שאלה!  בוודאי!  אחת לחודש אנחנו מקיימים הרצאות מרתקות לקהל הרחב בנושאים שונים ומגוונים הקשורים לתחום התעסוקה.  רבים מהבוגרים שלנו ממשיכים להגיע להרצאות האלו – גם בגלל העניין שבהן, וגם כי מצאו פה מקום חם שנותן יחס אישי ומיוחד, והם שמחים לשמור איתנו על קשר.  רוצים לשמוע אילו הרצאות מתקיימות בקרוב?  היכנסו ללוח האירועים שלנו מכאן