שירותי דיור מוגן בקהילה בבית מקבלי השירות.
שירות ליווי שיקומי בקהילה שניתן לאדם המתגורר בדירתו הפרטית, בין אם בבעלותו או שכורה, בגפו או עם בן משפחה. הליווי ניתן על ידי יועץ המהווה דמות שיקומית מקצועית קשובה, אשר מעניקה כלים והכוונה בשלל תחומי חיים.

דיור מוגן קבוצתי – שירות ליווי שיקומי בקהילה במסגרת דירה המושכרת על ידי אנוש. במרכז העיר רחובות קיימות מספר דירות השייכות לעמותה, אשר כל אחת מאכלסת כ- 3 דיירים.
שתיים מבין הדירות הקבוצתיות מותאמות לציבור החרדי ומלוות ע"י צוות דתי ודירה אחת מותאמת למתמודדים עם אבחנה כפולה.
השירות מבוסס על עקרונות ההחלמה, המאמינים בריפוי ובהענקת תקווה, כאשר המתמודד שותף מלא בתהליך השיקום, בעל יכולת השפעה והובלה של תוכנית השיקום שלו והגשמתה. לכל מתמודד נבנית תכנית שיקום בשיתוף מלא שלו יחד עם הצוות המלווה אותו. התוכנית כוללת הצבת יעדים אישיים ולקיחת אחריות אישית על התהליך השיקומי.
על מנת לתת מענה לשונות של אוכלוסיית העיר הורכב צוות מגוון ורב תחומי. חלק מהעובדים דוברי אמהרית, ספרדית ואנגלית. למגזר החרדי-דתי (נשים וגברים) ניתן מענה פרטני וקבוצתי מותאם ע"י צוות דתי.
שירותי הליווי השיקומי בתחום הדיור יוצאים מגבולות הבית אל כלל תחומי החיים ומספקים מענה הכולל תכנים מגוונים ביניהם: קידום בריאות וכושר גופני, מומחיות בגריאטריה, טיפול משפחתי וזוגי, טיפול בהפרעות אישיות ועוד.

הילה קור
טלפון: 054-7172724
תפקיד: מנהלת הדיור במרכז אנוש רחובות
דוא"ל: [email protected]

הילה זיסמן
טלפון: 054-9299750
תפקיד: ראש צוות הדיור במרכז אנוש רחובות
דוא"ל: [email protected]