בימת הנוער העירונית של רחובות היא המרכז העירוני הגדול בישראל לחינוך והכשרה בנושאי אומנויות הבמה לילדים, נוער ומבוגרים.

בימת הנוער מונה כ- 700  משתתפים קבועים מהעיר רחובות וסביבתה, והיא מהווה אבן שואבת לכל הילדים ובני הנוער מרחובות ומהאזור חובבי משחק ובמה. מגוון המשתתפים מגילאי כיתות א' ועד יב', וכן בוגרים ומבוגרים אשר חלקם מנחים, עוזרים המסייעים בהתנדבות להקמה והפעלה.  מסגרות הפעילות בבימת הנוער  מונות סדנאות דרמה ומשחק לילדים, לנוער, ולמבוגרים, להקות זמר לילדים, חבורות זמר לנוער וסדנאות ייחודיות בנושאי אחורי הקלעים (הפקה, תפאורה, תאורה והגברה, וכיו"ב ).

במהלך השנה לומדים המשתתפים בסדנאות השונות מושגי יסוד ועקרונות עבודה במסגרות אומנותיות ותאטרליות,  מוקנים  להם כלים בסיסיים בעבודה על במה, ומפותח כושר הדמיון, היצירתיות והאילתור שלהם. בהמשך השנה מתחילה עבודה על פרויקט מסוים: הצגה, מופע, פסטיבל, תחרות שירים, שעורי סיכום פתוחים, ערבי שירה,  טקסים עירונים, מסיבות סיום וכיו"ב. למעשה, בימת הנוער העירונית היא אחד מעוגני התרבות בעיר, ולה חלק משמעותי במסגרת היצירה התרבותית והאומנותית בעיר.

בימת הנוער מופיעה ומשתתפת בהפקות ואירועים שונים הן בבימת הנוער עצמה ,במסגרות קהילתיות בעיר רחובות ואף מחוצה לה ברחבי הארץ. כמו כן, מייצגים חברי הבימה מייצגים את העיר במשלחות שונות מטעם העיר רחובות בחו"ל במסגרת חילופי נוער עם ערים תאומות בעולם, כדוגמת היידלברג שבגרמניה, רוצ'סטר שבארה"ב  ועוד.

חברי צוות ההדרכה המפעילים את בימת הנוער הם אנשי חינוך, תיאטרון, מוסיקה ומחול מקצועיים  מן השורה הראשונה בארץ, פעילים במסגרות מקצועיות, שחינוך הדור  הבא קרוב לליבם.

בימת הנוער הוקמה בשנת 1973 (במהלך מלחמת יום הכיפורים) ע"י איה לביא ז"ל, מורה לתיאטרון ובמאית, מתוך הצורך והרצון לתרום ולעשות משהו למען העם, הצבא,  החיילים הפצועים והציבור. או אז התגבשה להקה מצומצמת של בני נוער שנדדה והופיעה במחנות עורפיים של הצבא, בתי חולים, בתי  הבראה , בתי ספר ושאר מוסדות. להקה זו היוותה את הגרעין להקמת בימת הנוער שחרתה על דגלה את עקרונות היסוד של עזרה לזולת, תרומה לקהילה ולחברה,  עידוד לעבודת צוות תוך שיתוף, אחריות, ופיתוח צדדים אמנותיים. כל זאת מתוך הבנה לצורך בחינוך הנוער לתרבות בכלל ולאומנויות הבמה בפרט ובריכוז הסדנאות, חוגי התאטרון,  הזמר והתנועה במקום אחד, תחת קורת גג אחת, ברמה מקצועית ואומנותית גבוהה ביותר.

ברבות השנים, הפכה בימת הנוער שנקראה בפי כל "תנועת הנוער של התאטרון" למוקד החשוב ביותר של הפעילות התיאטרלית והבימתית בעיר. עשרות הפקות, מאות שירים, תלבושות, ותפאורות עלו על בימותיה. בוגרי בימת הנוער שבים  חזרו לאחר שירותם הצבאי ולימודיהם בתחומי התרבות והאומנות לשמש בשלל תפקידים. הייחודיות של בימת הנוער שכולם רואים בה "בית" ומשפחה ובית גידול מעולה לא רק לתחומי אומנויות הבמה אלא סוג של בית ספר לחיים עצמם!

במשך  שנות קיומה הובילה הגישה החינוכית והאמנותית שעומדת מאחורי הפעילות בבימה,  יצירות לתפארת. בוגריו הרבים של המוסד התמקצעו בתחומים אלה והפכו אנשי במה, מוסיקה, קולנוע וטלויזיה מובילים בארץ ובעולם כמו דני רובס, אקי אבני, בן יוסיפוביץ, דניאל גד, דניאל מורשת ורבים וטובים.  שמותיהם  של בוגרי בימת הנוער מעטרים את כל מוסדות החינוך, התרבות והאמנות בישראל וכולם עשו את צעדיהם הראשונים בבימת הנוער העירונית של רחובות.      

להרשמה לאחד מחוגי בימת הנוער לילדים/בוגרים:

בימת הנוער
אילן גרזי וז'ק זרביב
כתובת: רח' יעקב 48
טלפון: 08-9456050
תפקיד: מנהלי בימת הנוער
דוא"ל: [email protected]