רחובות. עיר המדע והתרבות
Skip Navigation Linksדף הבית

כותרת

תאריך תפוגה

תאריך עדכון

שיוך

תיאור

תמונה

קישור

עדיפות מבזק

מיקום

מדיה עשיר

קבצים מצורפים
נוצר בתאריך על-ידי
שונה לאחרונה ב- על-ידי

חנוכת חדר "סנוזלן" - חדר טיפול לגרייה רב חושית


תאריך עדכון: 26/01/2012 00:00
חדר טיפול לגרייה רב חושית ('סנוזלן') נחנך בשבוע שעבר ברחובות, במטרה לאפשר קיום פעילות של רגיעה ואקטיביות לילדים בעלי צרכים מיוחדים
טקס חנוכת חדר ה'סנוזלן' התקיים ביום שישי (20/1), במרכז "בית אחד" ברחובות, במסגרתו הוסר הלוט מעל שלט הכניסה לחדר על ידי התורמים, בני משפחת נוחם.
הטקס נפתח על ידי מנהלת המרכז, הילי יהלום, שהודתה לכל השותפים בעשייה ובהמשכו ניתן היה לצפות בתהליך הטיפול בתוך החדר, עם טלי יוזפוביץ, מטפלת במוזיקה, אשר הדגימה והדגישה את הצורך של הילדים לעולם שקט ובטוח וכן את חשיבותו של החדר ותרומתו הרבה לילדים המטופלים.
זוהר בלום, סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך: "אנו הראשונים שהקמנו מרכז מעין זה באזור כולו וזה דוגמא לאחד הפרויקטים החשובים שאנו עושים, פרויקטים לנשמה, אשר עוזרים למשפחות ולילדים בעלי צרכים מיוחדים".
חיים בדש, מנהל אגף החינוך: "אני מאמין שלכל אדם מאיתנו יש תיקונים והמקום הזה הוא "תיקון עולם" והעשייה עם הילדים, זו הנגיעה של האור, המדליקה מנורה גדולה בשמיים".
ד"ר אסתר הנדלר, מנהלת מחלקת גני ילדים: "התברכנו בעיר הזו שכל המנהיגים שלה הם אנשי חינוך, החל מראש העיר וסגנו דרך המנכ"ל, מנהל אגף החינוך ואנוכי, כך שכל מה שנעשה פה מגיע מתוך גישה חינוכית, ידע ואהבה לילדים".
נציג העמותה לילדים בסיכון, אודי ריגאי, ששיתף בסיפורו האישי בגידול 2 ילדיו:  "אני מאמין שלכל ילד אוטיסט, באשר הוא, מגיע סיכוי שווה להצלחה והוכחנו שכשלוקחים ילדים קטנים ומשקיעים בהם חלק גדול מהם 'עף קדימה'".
חדר ה'סנוזלן' עוצב והוכשר במטרה ליצור גירויים רב חושיים - שמיעה, ראייה מגע וריח, עבור ילדים בעלי צרכים מיוחדים. חלל החדר מרופד במזרונים ובדים לבנים, היוצרים רקע ניטרלי לגירויים השונים, המופעלים בחדר לביטוי מרבי של הילדים.
"בית אחד" הוא תוצר של שיתוף פעולה בין עיריית רחובות והעמותה לילדים בסיכון. המרכז נותן מענה טיפולי עפ"י סל הבריאות המקדם לילדים על הרצף האוטיסטי ויתרונו באיחוד כל הטיפולים תחת קורת גג אחת.
תושבים ואורחים יקרים, אני מודה לכם על האמון שנתתם בי, ואמשיך בעשייה למענכם, בחיזוק הגאווה המקומית ובמימוש חזונה של עיר
הצטרפות לניוזלטר
שם פרטי:
שם משפחה:
דואל:
  אני מצהיר כי הצטרפותי מאשרת את הסכמתי לקבלת פרסומים
לחץ להצטרפות
facebook

סרטונים
 
rehovotTVעל העיר

יחידות העירייה