דלג לתוכן העמוד דלג לתפריט נגישות

החווה החקלאית

חוות רחובות נוסדה ב 1977 בשכונת נווה עמית, בפאתי רחובות. מדי יום מגיעים לחווה תלמידים ממגוון מוסדות החינוך של רחובות – החל בחינוך הממלכתי, הממלכתי דתי, החינוך המיוחד, תלמידים עלי צרכים מיוחדים, אוטיסטים, גני ילדים וכלה בתלמידי כיתות י"א המגיעים במסגרת מחויבות אישית.

החווה מהווה ריאה ירוקה בלב אזור אורבני, מזמנת למידה בדרך חווייתית ומקנה ערכים ומיומנויות בדרך של מעש וחשיפה לנושאים חברתיים, סביבתיים, טכנולוגיים ומדעיים. התלמידים רוכשים מיומנויות חקר המבוססות על ידע מדעי, תוך למידה חוץ כיתתית. בחווה קיים מגוון גדול של ענפים חקלאיים: חממת חקר, חממת תות שדה, חממת צמחי בית, חממת תבלינים, חממה לגידול דגי נוי, גן בונסאי וגן ירק רחב ידיים. תכנית הלימודים משלבת, הלכה למעשה, את לימודי החקלאות יד ביד עם לימודי מדע וטכנולוגיה.

מאז שנת תש"ע, פועלת בחווה תכנית ייחודית ללימוד חוויתי ומעשי של נושא אורח חיים בריא. התכנית נקראת "דרך שלומי" ע"ש רס"ן שלומי כהן ז"ל, ומנציחה את מכלול הערכים שאפיינו את דרכו: עזרה לזולת, נתינה, אהבת האדם, האדמה והמדינה. המגמה הוקמה בתמיכתה המלאה של" קרן שלומי כהן" בחסות הוריו עליזה ושמעון כהן.

ב"דרך שלומי" התלמידים מבשלים את היבול שגידלו וקטפו, וטועמים מפרי עמלם – פשוטו כמשמעו. כמו כן התלמידים לומדים בדרכים של חקר והתנסות, על התועלת הרבה שמפיק האדם מן הצומח החל בצמחי תבלין ומרפא וכלה בזיקוק שמנים אתריים.

 

 פעילויות חריש לילדי גני הילדים וכיתות א'

אתר חוות שולמית לחינוך מדעי חקלאי וסביבה

 


יצירת קשר:

  • מנהל: ליזי עדני
  • כתובת: דרך האצ"ל 1 (מרדכי בשיסט) רחובות
  • טלפון: 9474442 - 08
  • דואר אלקטרוניhavatrehovot123@gmail.com