עיריית רחובות זכתה בקול קורא לתכנית התחדשות לשכונת קריית משה

עיריית רחובות זכתה בקול קורא של משרד הבינוי לפרויקט התחדשות עירונית לשכונת קריית משה

ראש העיר, רחמים מלול: "אנחנו מודים למשרד על בחירתו, שמימושה תהיה משמעותית ביותר לאיכות חיי התושבים ולהתפתחותה של העיר והשכונה בפרט"

אחרי שנים רבות של צפייה, הביע ראש העיר, רחמים מלול, אופטימיות לגבי השקעות הממשלה בשכונת קריית משה, זאת לאחר שעיריית רחובות זכתה בקול קורא של משרד הבינוי והשיכון להתחדשות עירונית לשכונת קריית משה ואזור התעשייה ע"ש רכטמן.

ביום חמישי האחרון (26.2) התקיימה ישיבה רבת משתתפים, בה נטלו חלק צוות משרד הבינוי בראשות עינת גנון, מנהלת אגף התחדשות עירונית, בשיתוף עם צוות מנהל הנדסה, בהובלת ראש העיר, רחמים מלול, צוות המתכננים בראשות אדריכל עדן בר ונציגי התושבים. לתכנית יצורפו גם נציגי רשות מקרקעי ישראל שהינם הבעלים בתכנית, המשתרעת על שטח של כ- 1180 ד'.

התכנית תיתן מענה ליח"ד חדשות ולשדרוג ושיפור היח"ד הקיימות ולפינוי בינוי במקומות שידרשו. מדובר על כ- 2238 יחידות דיור  קיימות והתכנית תטפל גם באזור התעשייה ע"ש רכטמן ובשילובו במתחם הכולל. כיום מתגוררים בשכונה כ- 7000 תושבים וכ- 70% מהדירות כוללות 3 חדרים, בגודל של עד 64 מ"ר. כמחצית מהתושבים הנם בני העדה האתיופית, אשר עלו ארצה בשנות ה- 90 ועברו להתגורר בדירות ברכישה פרטית בשכונה.

מלול: "אנחנו מודים למשרד על בחירתו, שיש לה משמעות מרחיקת לכת על איכות חיי התושבים והתפתחותה של העיר והשכונה בפרט. בשנים האחרונות מינפנו את אזור מערב העיר, שכונות חדשות וצעירות נבנות באזור קריית משה, לצד פיתוח אזור תעסוקה הורוביץ, הכולל את מכללת פרס ואזורי מסחר, תעסוקה ובילוי הנבנים במתחם. גם הנגישות לאזור המערבי עברה מהפכה, כולל כביש 411 המחבר בין מערב לדרום העיר והקמת המחלף בגד פינשטיין. בשלב זה אנו ממתינים לקבלת הצעות לתכנון המתחם, שיכללו פינוי בינוי, פיתוח ושיפור הקיים. הפגישה עסקה בניתוח המצב הקיים בשכונה ואני מאוד מקווה שנראה תוצאות ראשוניות בהקדם".

כזכור, עיריית רחובות יזמה בשנת 2005 עם ראש הממשלה דאז, אריאל שרון את ועדת המנכ"לים לקריית משה, שהגישה המלצותיה לשיקום השכונה. המלצות הוועדה להשקעות של כ- 170 מיליון שקל נגנזו על ידי הממשלה, על אף שמדובר בשכונה שאושרה פעמיים לפרוייקט שיקום שכונות, ולמרות תנאי המגורים הקשים שהקצתה הממשלה לעולים בזמנו. כיום משקיעה המדינה במסגרת פרויקט שיקום שכונות, תקציב המספיק לשיפוץ בניין וחצי בשנה לכל היותר. הקול הקורא וההשקעות הצפויות בשכונה מטעם משרד השיכון והבינוי השיבו את האופטימיות לתושבים ולעיריה, המשוועים לשינוי המוצע.