תלמידי קריית החינוך למדעים לקחו חלק בכנס המהנדס הצעיר שהתקיים בטכניון וזכו לשבחים

תלמידי המגמה המדעית - הנדסית בהתמחות ברובוטיקה מקריית החינוך למדעים השתתפו השבוע בכנס 'המהנדס הצעיר' שהתקיים בטכניון בחיפה. הכנס מהווה אקורד סיום של הליך למידה בן שלוש שנים במגמה המדעית הנדסית. במהלך הכנס הציגו התלמידים את הפיתוחים הטכנולוגים שחקרו ופיתחו במהלך החודשים האחרונים, בהנחייתם של רכזת המגמה, שרית זלצמן, ומורה המגמה, אהרון ניסנבאום.

התלמידים הציגו במהלך הכנס חמישה פיתוחים טכנולוגים חדשים בניהם, חגורת שמע לכבדי שמיעה שמצוידת במערכת טכנולוגית מפותחת שיכולה להתריע לכבד השמיעה כאשר קוראים בשמו,  אופני איזון שמכילים מערכת שמדמה קורקינט שיודע  לשמור על מצב מאוזן בצורה אוטונומית לחלוטין ומונעת פציעות בזמן הלמידה של הרכיבה על אופניים (פרויקט שזכה  בתואר פרויקט מצטיין ארצי), רובוט אוטונומי שיודע לנטרל את האויב על ידי קול וכך לצמצם פגיעה בחיי אדם, רובוט לאיסוף כדורי טניס ורובוט אוטונומי לאיסוף חלקי משחק קטנים למניעת חנק של תינוקות. כל הפרויקטים זכו לשבחים רבים מנציגים של התעשייה, צה"ל והאוניברסיטאות. איתם נוסבוים, תלמיד קריית החינוך למדעים, נבחר לתלמיד מצטיין ארצי מתוך כל התלמידים הלומדים במגמה בכל הארץ.

מנהלת בית הספר, אפרת צוקרמן: "הישגי התלמידים נובעים מלמידה מגוונת, רלוונטית ומעניינת. התלמידים מסבים לנו המון אושר ומהווים מקור לגאווה עבור העיר רחובות כולה".  

רכזת המגמה, שרית זלצמן: "המגמה המדעית הנדסית היא מגמת מצוינות לימודית ערכית וחברתית. במהלך הלימודים במגמה אני מנסה להוציא את התלמידים מאזור הנוחות ולהכניסם לאזור האתגר מתוך אמונה שכך נכין אותם לאתגרים גדולים ומעניינים בחיים".