1650 תלמידי כיתות ז' השתתפו בסיור בירושלים לרגל סיום שנת בר המצווה

תלמידי כיתות ז' ברחובות ערכו יום סיורים בירושלים והשתתפו בטקס העירוני במיני ישראל, לרגל שנת בר ובת המצווה

ראש העיר לתלמידים: "הטיול והמסע הזה למקומות הקדושים לעיר ירושלים, אשר חוגגת 50 שנה לשחרורה, הוא המוקד שמאחד את כולכם והמסר מהטיול הזה הוא אחד – אחדות"

 

ביום רביעי, (7.6), יצאו 1650 נערים ונערות מכיתות ז' מכל חטיבות הביניים ברחובות למסע מורשת במחוזות העיר העתיקה בירושלים ולטקס שנערך במיני ישראל במעמד ראש העיר, רחמים מלול, סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, זהר בלום, מנהלים, מורים וצוות אגף החינוך בעיריה.

במסגרת האירוע, שנערך בהפקת החברה העירונית לתרבות רחובות, קיבלה כל אחת מחטיבות הביניים בעיר, חולצה בצבע אחר, עליה הכיתוב "רחובותים בירושלים" והעיר ירושלים נצבעה בשלל צבעים. התלמידים ביקרו ברובע היהודי, במנהרות הכותל, בשרשרת הדורות, טיילו על החומות ואף הגיעו להטמין פתק בכותל המערבי. בסיום המסלולים הגיעו כולם לסיור ולטקס עירוני מרגש במיני ישראל.

 

רחמים מלול לבני ובנות המצווה: חגיגת הגיעכם לגיל המצוות התאחדה השנה עם החגיגות לאיחוד העיר ירושלים לפני 50 שנה. סיירתם וטיילתם בעיר הקודש הנצחית של עם ישראל וביקרתם באתרים היסטוריים המספרים את מורשת עמנו. אתם מהווים חוליה בשרשרת הדורות של עם ישראל והיום בהגיעכם לגיל החשוב של עולי המצוות, זכרו תמיד לצעוד בנתיבים ראויים, לשאוף תמיד למעלה, לעלות בסולם ההישגים הלימודיים והערכיים ולגדול לתפארת משפחותיכם היקרות ולתפארת העם והמדינה. מזל טוב, עלו והצליחו".

זהר בלום: "האירוע הפך זה מכבר למסורת וזוכה להצלחה גדולה. אני רואה באירוע זה שליחות המחברת את הילדים לזהותם הישראלית ולמסורת היהודית. זהו סיפוק מאד גדול לשמוע את תגובות הנערים והנערות שהשתתפו בסיור בשנים עברו ומתארים אותו כחוויה שתישאר עימם לשנים רבות".