גאווה לעיר רחובות! התקיים טקס הענקת פרס החינוך הארצי לקריית החינוך "אורט רחובות"

 

לאחרונה התקיים טקס הענקת פרס החינוך הארצי למוסדות חינוך המצטיינים בישראל, אשר מייצגים עשייה חינוכית במיטבה, ביד בן צבי בירושלים. אחד ממוסדות החינוך שזכו בפרס החינוך הארצי מטעם משרד החינוך על הישגים יוצאי דופן, היא קריית החינוך 'אורט רחובות'. טקס הענקת פרס החינוך הארצי התקיים במעמד שר החינוך, נפתלי בנט, מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב, יו"ר המזכירות הפדגוגית, ד"ר משה וינשטוק, מנהלת אגף החינוך בעיריית רחובות, סמדר קרפובסקי, מנהל המחלקה לחינוך על היסודי, אלי לסרי, מנהל קריית החינוך 'אורט רחובות', אבי סער ורבים נוספים.

פרס ההצטיינות הארצי מוענק מידי שנה על ידי משרד החינוך למוסדות חינוך בישראל לאות הערכה על פועלם החינוכי. המוסדות הזוכים נבחרים על ידי ועדת שיפוט של משרד החינוך שממיינת את המועמדים, מקיימת סיור במוסדות החינוך השונים ומעניקה להם ניקוד על סמך פועלם. אמות המידה לזכייה בפרס נמדדות על פי הישגים לימודיים מדידים לרבות זכאות לבגרות, האקלים המוסדי לרבות מראה המוסד, רמת איכות הצוות החינוכי במוסד מבחינת מקצועיות ומוטיבציה, עידוד התלמידים לפעילות חברתית לרבות התנדבות ותרומה לקהילה, וכן חדשנות חינוכית.

נימוקי הוועדה להענקת הפרס לקריית החינוך 'אורט רחובות': היותה של קריית החינוך בית הפועל מתוך מחויבות אמתית וכנה להצלחת התלמידים, ועל קבלת אחריות מלאה וכוללת למגוון האוכלוסיות הלומדות בו * התפיסה החינוכית כי כל תלמיד יכול ואף תלמיד לא נשאר מאחור, ועל יישומה של תפיסה זו הלכה למעשה בכינון מגוון מסלולים והתאמתם לכל תלמיד * השאיפה של קריית החינוך לנתק את הקשר בין המצב הסוציואקונומי של התלמידים לבין הישגיהם הלימודיים.

שר החינוך, נפתלי בנט: "אתם, הזוכים השנה, משתייכים לקבוצה איכותית ויוקרתית של מוסדות חינוך, אשר מייצגים את המיטב שאני מכירים בשדה החינוך. מוסדותיכם הובילו קו של למידה, פיתוח ידע, מיומנויות וערכים שכולנו שואפים אליהם". ראש העיר, רחמים מלול: "זכייתה של קריית החינוך "אורט רחובות" בפרסי החינוך המחוזי והארצי מהווה גאווה גדולה עבור העיר רחובות. אנו מעמידים את תחום החינוך בחזית העשייה, משקיעים בו תקציבים ומשאבים רבים, והנה, ההשקעה הגדולה שלנו, יחד עם השקעתם הגדולה של אנשי הצוות החינוכי, הניבה פירות. תודה רבה למנהל קריית החינוך 'אורט רחובות', אבי סער, לצוות החינוכי, להורים וכמובן לתלמידי קריית החינוך שבזכותם התאפשר לנו לזכות בפרס החשוב הזה". סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, זהר בלום: "הפרס הוא ביטוי להוקרה ולהערכה שרוחשים במשרד החינוך לפועלה של קריית החינוך 'אורט רחובות'. אני יכול להעיד ממקור ראשון שאנשי הצוות החינוכי של קריית החינוך מבצעים עבודה ראויה לשבח במשך כל ימות השנה, תוך כדי בניית תכנית אישית לתלמידים ואמונה אמתית ביכולותיהם להצליח. יישר כוח לאבי סער ולצוות". מנהל קריית החינוך 'אורט רחובות', אבי סער: "קריית החינוך נבחרה כמצטיינת מתוך אלפי בתי ספר מכל רחבי המדינה. הפרס ניתן לנו על הובלת תלמידים להישגים הגבוהים ביותר, במקצועות הנמצאים בחזית הטכנולוגיה והמדע בישראל, על חינוך לערכים ותכנית חברתית וערכית מצטיינת. אנו מטפחים את תחום הטיפול בפרט, מאמינים בכל תלמיד וביכולותיו, והגישה הזו היא שהובילה את תלמידי בית הספר להישגים לימודיים ולמצוינות ברמות הגבוהות ביותר. ב'אורט רחובות' קיימות מגמות עילית שמובלות על ידי צוות מורים אכפתי, מסור ומקצועי, צוות מורים עם נשמה יתרה שטובת התלמיד תמיד לנגד עיניו".

כמו כן, הוענק לקריית החינוך 'אורט רחובות' גם פרס החינוך המחוזי 'איכות ומצוינות' לשנת הלימודים תשע"ז, בטקס מרגש שהתקיים במרכז 'פרס' ביפו – תל אביב בפרס החינוך המחוזי זכו 9 מוסדות חינוך, מתוכם 2 עלו לתחרות על הפרס הארצי שבו כמובן זכתה קריית החינוך 'אורט רחובות'. מנהלת מחוז מרכז של משרד החינוך, עמליה חיימוביץ', מעניקה את הפרס המחוזי, מידי שנה, למוסדות חינוך אשר הוכיחו פעילות חינוך איכותית, ומובילים את העשייה החינוכית למצוינות.