רחובות עולה!

הישגים מרשימים לבתי הספר העל יסודיים בעיר: עליה מתמדת של 16% בזכאות לבגרות (כולל ח"מ) בשש השנים האחרונות, כאשר רק בשנה האחרונה חלה עליה של 4%, כל זאת ועוד בנתוני התמונה החינוכית של העיר רחובות

על פי נתוני 'התמונה החינוכית' שפרסם משרד החינוך, עולה כי רחובות נמצאת מעל הממוצע הארצי באחוזי הזכאות לבגרות, בזכאות לבגרות מצטיינת ומציגה עלייה במספר המתגייסים

ראש העיר, רחמים מלול: "אנו ממשיכים להצעיד את רחובות קדימה ומשקיעים בה משאבים רבים, ועל כך מעידים נתוני משרד החינוך

(28 באוגוסט, 2017)

בשבוע שעבר פרסם משרד החינוך את 'התמונה החינוכית' המלאה של בתי הספר העל יסודיים ברשויות המקומיות ברחבי ישראל. מהנתונים שפורסמו עולה כי רחובות נמצאת מעל הרמה הארצית במגוון רחב של תחומים. במסגרת אשכול הערכים והאקלים החינוכי עולה כי קיימת עלייה של כ-2% בגיוס לשירות הצבאי בקרב תלמידי רחובות (85.3% גיוס בקרב הבוגרים ו-61.6% בקרב הבוגרות). העלייה ניכרת גם בהתנדבות לשירות לאומי מקרב תלמידי רחובות (1.2% מהבוגרים ו-17.1% מהבוגרות). בנתונים שבדקו את נתוני ההתמדה נמצא כי רחובות הציגה 85% אחוזי התמדה בקרב תלמידיה לעומת ממוצע ארצי שעומד על  80.2% בלבד. הנתונים המרשימים ביותר מתקבלים כאשר בוחנים את אשכול הלמידה וההישגים שם נחשף כי אחוז הזכאות לבגרות ברחובות עומד על 78.3%, הרבה מעל הממוצע הארצי שעומד על 66.2% בלבד. גם בזכאות לבגרות מצטיינת עומדת רחובות על 9.8% כאשר הממוצע הארצי עומד על 7.5%. בזכאות לתעודת בגרות שכוללת אנגלית ברמה של 5 יח"ל רחובות עומדת על 43.6% כאשר הממוצע הארצי הוא 33.1% בלבד. בזכאות לתעודת בגרות שכוללת מתמטיקה ברמה של 5 יח"ל עומדת רחובות על ממוצע של 17% לעומת ממוצע ארצי של 11.4%.

 

ראש העיר, רחמים מלול: "אנו ממשיכים להצעיד את רחובות ומערכת החינוך קדימה ומשקיעים בה משאבים רבים, ועל כך מעידים נתוני משרד החינוך. הנתונים מצביעים על מערכת חינוך איתנה, שמובילה בהקניית ערכים - ניתן לראות זאת בעלייה במספר המתגייסים מבין תלמידי רחובות, על מערכת חינוך שאנשיה נלחמים על כל תלמיד ותלמידה וזאת ניתן לראות באחוזי ההתמדה הגבוהים וכמובן מערכת חינוך הישגית מאד, וזאת ניתן לראות על פי אחוזי הזכאות הגבוהים לבגרות ובגרות מצטיינת. אני מאחל לכלל התלמידים שנת לימודים פוריה ומוצלחת". סגן ראש העיר, מחזיק תיק החינוך, זהר בלום: "יש לנו מערכת חינוך מהמתקדמות והמובילות בארץ וזאת בזכות ההשקעה הרבה בחינוך ובתוכניות חדשניות. ניתן לראות עפ"י הנתונים של התמונות החינוכיות הבית ספריות כי רוב בתי הספר עומדים על מעל 90 אחוזי הצלחה בבגרות ויותר מכך, 3 בתי ספר עם 100 אחוזי הצלחה בבגרות. אין ספק שהנתונים מרשימים במיוחד".

 

'התמונה החינוכית' כוללת מסד רחב של נתונים שנבדקו על פי 21 מדדים המשקפים את העשייה הענפה בבתי הספר. לראשונה, נתוני בתי הספר מופיעים על פי עשירון טיפוח וכן בהשוואה לתמונה הארצית ולבתי הספר הדומים להם. המדדים מחולקים לארבעה אשכולות: ערכים ואקלים חינוכי, למידה והישגים, התמדה ונשירה והצוות החינוכי. כמו-כן, כוללת התמונה מאפיינים נוספים בהם: השכלת המורים, שיעור התלמידים המאובחנים, מספר כיתות האתג"ר והמב"ר, שיעור תלמידי החינוך המיוחד ושיעור התלמידים העולים.