מי אנחנו? 

עמותת חיוך של"ו אשר מפעילה מספר פרוייקטים ומתוכם הפעלת קבוצת מנהיגות הורים למשפחות לילדים עם צרכים מיוחדים אשר נותנת מענה חברתי וקהילתי למשפחות בקשת הדתית/ חרדית של העיר. בגרעין הקבוצה נמנות אימהות פעילות אשר כל אחת עפ"י כישוריה, לוקחת חלק בארגון הפעילויות בהתנדבות.

איך התחלנו? 

מפגישה אקראית של מספר אימהות לילדים עם צרכים מיוחדים, ששיתפו אישה את רעותה בהתמודדות ובאתגר בגידולו של ילד עם צרכים מיוחדים, עלה הנושא של הקושי החברתי והבידוד בו נמצאת המשפחה המתמודדת מול כלל החברה שלא מכירה ולא מודעת למורכבות גידול הילד המיוחד.

 מתוך ההדדיות וההבנה כי רק אמא שנמצאת במקום המאתגר הזה, מסוגלת להבין ולהכיל ולהיות אוזן קשבת לאמא-חברה שחווה את אותן החוויות ונתקלת באותם הקשיים, התקבצה קבוצת האימהות והחלה לטוות חלומות בהכוונת מתנדבת קהילתית.

דובר על הצורך למתן מענה להיבט החברתי, כדיי להעצים את כלל המשפחה, מתוך מחשבה שבדרך כלל הילד המיוחד מטופל ומקבל מענה לצרכיו במסגרות החינוך המיוחד ואילו ההורים והאחים שעול הגידול והטיפול מוטל על שכמיהם, אינם מקבלים שום תמיכה מורלית מהממסד. בכדיי להתחיל בפעילות, צריך היה בראש ובראשונה ליצור קהילה ולהביא למודעות המשפחות על קיומנו. התחלנו בליקוט המשפחות ע"י יצירת קשר טלפוני וערכנו ערב חשיפה בשיתוף עיריית רחובות, שם "נורתה הירייה הראשונה" ומאז החלו הפעילויות הרבות.

הפעילויות שלנו: 

ליויי, יעוץ תמיכה והכוונה. מסיבות בחגים לילדים, ערבי העצמה לאימהות, סדנאות והרצאות לאימהות אחה"צ של כיף בחופשת הקיץ לילדים ולאחים, מועדונית, יום כיף בבריכת ויסגל בחופשת הקיץ, חוגים, נופש לאימהות ועוד.

חיוך שלו
פרלה
טלפון: 050-5499920
תפקיד: רכזת
דוא"ל: [email protected]