דלג לתוכן העמוד דלג לתפריט נגישות

מוסדות סמך עירוניים

חווה לחינוך חקלאי וללימודי איכות הסביבה 

החווה נוסדה בשנת 1977 על שטח של כ-20 דונם בשכונת נווה עמית, החווה מקנה לתלמידים ערכים לימודיים מעשיים בתחום עבודות הכפיים בענפי החקלאות השונים.

 

מרכז מתי"א (מרכז תמיכה ישובי איזורי)

מרכז תמיכה ישובי אזורי הנותן שירותים לתלמידי רחובות נס ציונה. מתי"א רן מרכז את כל שירותי החינוך המיוחד על כל הרצף ולכל הלקויות מגילאי  3 - 21 בחינוך המיוחד, ומגילאי 5 עד כתה י"ב לתלמידי שילוב, וגילאי 3-4 בשכונות צו (שכונת קרית משה ואושיות) למסגרות החינוך, לתלמידים, לצוותי ההוראה והטיפול  ולהורים.

מערך התמיכה ניתן לגני ילדים ובתי הספר לחינוך מיוחד, כיתות חינוך מיוחד בבתי ספר רגילים ולתלמידי שילוב הלומדים בכיתות רגילות. במסגרת שירותי המתי"א לתלמידים מופעל מרכז רן- מרכז טיפולי הפועל בשעות אחר הצהרים. התלמידים מופנים על ידי המסגרות החינוכיות ומקבלים שירותים שאינם קיימים במסגרות שלהם. המרכז מתמחה בעבודה קבוצתית בתחומים שונים: משפה, תפקודים ניהוליים, וקבוצות חברתיות. הטיפולים הינם בקבוצה ולרוב ניתנים עם שני אנשי טיפול יחד.

כמו כן קיים מערך לאבחון דידקטי לתלמידים משולבים הזקוקים לחידוד ואבחנה לצורך בניית תוכנית עבודה אישית. מתי"א רן מרכז את כל הצוותים הפארארפואיים בכל המסגרות הן מבחינת הדרכה והן מבחינת פיתוח מקצועי. במתי"א מופעלות השתלמויות מקצועיות בשיתוף עם מרכז פסגה רחובות. במתי"א רן מרכז השאלה גדול המכיל ציוד ועזרים פדגוגיים לחדרי טיפול ולתלמידים, כגון השאלת מכשירי עזר, מחשבים ניידים ועוד.

כתובת: רחוב מיכאל כהן 7 רחובות 
טל': 9316085

 

מרכז פסג"ה רחובות

המרכז לפיתוח סגלי ההוראה ברחובות (פסג"ה), פועל לקידומם ולהתפתחותם המקצועית  של עובדי הוראה מכל המגזרים ומכל שכבות הגיל בהלימה למדיניות משרד החינוך, מטרות המחוז, ראיית צרכיהם המקצועיים-אישיים של עובדי ההוראה  וצרכי המערכת החינוכית העירונית והאזורית. המרכז נותן מענה ללמעלה מ-8000 עובדי הוראה, מאות בתי ספר וגני ילדים.

תכנון המהלכים ובניית המסגרות לפיתוח המקצועי מתבצע תוך שותפות מירבית בין כל הגורמים המעורבים במטה משרד החינוך, במחוז, בקשר עם אוניברסיטאות ומכללות ועם המפקחים המקצועיים והכולליםבמרכז לפיתוח סגלי הוראה רואים את הפיתוח המקצועי כתפיסה הוליסטית שלמה, אשר אינה מסתפקת בראייה הצרה של מסגרות למידה אלא מרחיבה אל שיטות ומרחבי למידה מגוונים.

מקורות החוזק של המרכז הם המקצועיות הפדגוגית החדשנית, המאפיינת את המרכז לצד שירותיות גבוהה. בשנה"ל תשע"ט נפתחו קרוב ל- 400  קורסים בדיסציפלינות השונות בכל שכבות הגיל. הקורסים מהווים מודלינג לשילוב פדגוגי של התקשוב בהוראה, גיוון דרכי הוראה והערכה, למידת עמיתים בתצורות שונות וגמישות פדגוגית על רבדיה השונים.

כתובת: רחוב פרופסור דניאל כהנמן 11, רחובות

טלפון: 08-9316204

פקס: 08-9316206