דלג לתוכן העמוד דלג לתפריט נגישות

שאלות ותשובות בנושא גישור

 

מהו הליך הגישור ?

גישור הוא הליך רצוני שנועד לעזור לצדדים המעורבים בסכסוך להגיע להסכמות בדרך של הידברות והבנה. בגישור יש דגש על ראיה רחבה של הסכסוך ועל האינטרסים של הצדדים. למגשר אין סמכות להכריע מי צודק או לכפות פתרון על הצדדים. תפקיד המגשר הוא לסייע לצדדים לנהל הליך הוגן שבסופו יגיעו הצדדים להסכמות לשביעות רצונם.

 

האם כל אחד יכול לפנות אל מרכז הגישור ?

כן. מרכז הגישור מקבל פניות מכל אזרח. למרכז הגישור מגיעות פניות מתושבי רחובות והסביבה ואף מאנשים שגרים מחוץ לאיזור. בנוסף, מועברות למרכז הגישור פניות מהשיטור העירוני, מגורמים עירוניים, ממבקר המדינה, משטרת ישראל, המפקחת על המקרקעין ועוד. כמו כן מועברים למרכז הגישור תיקים רבים מבית המשפט לתביעות קטנות ברחובות.

 

באילו תחומי סכסוך מטפל מרכז הגישור?

מרכז הגישור ברחובות מטפל בתחומים רבים: סכסוכי שכנים, סכסוכים עסקיים, סכסוכים בתוך המשפחה ועוד.

 

מהו התהליך מרגע שפניתי למרכז הגישור ?

במרכז הגישור מתנהל תהליך אינטק בו פונים לצדדים להבנת מהות הקונפליקט. הצדדים מקבלים הסבר אודות הליך הגישור ויתרונותיו. לאחר קבלת הסכמה מהצדדים נקבע מועד לגישור. בגישור נוכחים הצדדים ושני מגשרים מקצועיים ממרכז הגישור.

 

מה אורכו של הלי גישור:

ישנם תיקים בהם מתקיימת פגישת גישור אחת. פגישה זו תארך בדרך כלל כשעה וחצי עד שעתייםיש מקרים בהם מתקיימות מספר פגישות או פגישות מעקב.

 

ואם אני לא מרוצה מההסכם המתגבש?

הליך הגישור הינו הליך המבוסס על רצון הצדדים. לכן, בכל שלב משלבי הגישור ניתן להפסיק את התהליך. במקרה ומדובר בתיק שהופנה מבית המשפט, יוחזר התיק להמשך טיפול בבית המשפט מבלי שיימסר לבית המשפט מידע אודות הליך הגישור שהתקיים.

 

מיהם המגשרים אשר יגשרו בפניה שלי?

במרכז הגישור ברחובות צוות גדול של מגשרים. המגשרים, עוסקים במגוון מקצועות ומשתייכים לקהילות שונות בעיר. כל הליך גישור מנוהל על ידי שני מגשרים מוסכמים. שיבוץ המגשרים נעשה לפי נושא הפניה והתאמת המגשר לתיק. חשיבה רבה מוקדשת להתאמת מגשרים לכל תיק כדי שהגישור יתקיים לשביעות רצון הצדדים.

 

מה מייחד את מרכז הגישור והדיאלוג ברחובות?

מרכז הגישור והדיאלוג הקהילתי ברחובות הינו מהמובילים בארץ ועל כן מקיים פעילות ענפה בעיר במניעת סכסוכים ופתרונם. במרכז הגישור מתקיימים קורסים בגישור, פרקטיקום – התנסות מודרכת בגישור, השתלמויות מקצועיות למגשרים, הכשרות בגישור בבתי ספר בעיר והכשרות לגננות. מרכז הגישור זוכה לתמיכה משמעותית של ראש העיר מר רחמים מלול ופועל מטעם האגף לשירותים חברתיים של העיריה.