דלג לתוכן העמוד דלג לתפריט נגישות

חושבים סביבה

לוגו חושבים סביבה

חושבים סביבה - רחובות בוחרת נקי.

עיריית רחובות מקדמת שינוי תפיסתי ואירגוני, במטרה להפוך לעיר מקיימת ומקדמת סביבה וניקיון. לצורך כך, מינה ראש העיר, רחמים מלול, את סגנו, עו"ד יניב מרקוביץ' כמחזיק תיק חזות העיר וכיו"ר ועדת קיימות עירונית.

ההחלטה העקרונית היא לשים את חזות העיר במרכז העשייה, לרבות הניקיון אך מעבר לכך, לתחומים רוחביים נוספים, שמטרתם בסופו של יום, כאמור, לעבור מעיר מקדמת ניקיון לעיר מקיימת ומקדמת סביבה.

הצעדים שנעשו עד כה:

  • כנס שיתוף הציבור, מתוך תפיסה שהתושבים הנם שותפים מלאים לתהליכים ויכולים לתרום רבות להצלחתם. בפברואר 2019 התקיים כנס שולחנות עגולים "חושבים סביבה", בהשתתפות ראש העיר, מנכ"ל העירייה, מנהלי אגפים ומחלקות ועובדי אגף חזות העיר, בהובלתו של סגן ראש העירייה ומחזיק תיק חזות העיר, עו"ד יניב מרקוביץ'. בכנס השתתפו כ-250 תושבים פעילים ומעורבים, במטרה להשמיע את קולם ולהשפיע על מדיניות העירייה בנושא ויחד הם יצרו בנק רעיונות, שישמש בחלקו כבסיס לתכניות עבודה שנתיות וכן, לתכנית קיימות כוללנית. הדו"ח המלא של הכנס הופץ למשתתפים ומופיע כאן לעיונכם.
  • במרץ 2019 הוצגה תכנית הקיימות העירונית למנהלי האגפים בעירייה, בה הודגש כי התכנית שואפת לשנות תפיסה אירגונית וניהולית לראייה שמגדירה את איכות החיים והשמירה על הסביבה כחלק בלתי נפרד מפעולות העירייה. ברקע לתכנית יש לציין כי בשנת 2008 חתמה רחובות יחד עם ערי פורום ה-15 על אמנה ליישום אמנת האקלים הבינלאומי. את הוועדה מרכז ומתכלל רזי בארי, האמון על תכנון אסטרטגי במנהל ההנדסה. במסגרת התכנית נקבע כי היישום יתבצע במסגרת 6 תתי ועדות, שיעסקו בנושאים ייעודיים ויכללו את גורמי המקצוע באגפי העיריה, נציג ציבור המתמחה בתחום או יועץ מקצועי מטעם ארגונים ומוסדות אקדמאים. 6 הנושאים אותן מקדמת הוועדה הנם ניהול עירוני מקיים, בנייה ואנרגיה ירוקה, תחבורה בת-קיימא, הפחתת פסולת והגדלת המחזור, המרחב העירוני וחזות העיר וחינוך והסברה ציבורית.  פרטים נוספים מופעים כאן בעמוד לעיונכם. 
  • העירייה החלה בתגבור פעולות מערך הניקיון, פרסום מכרז למחזור פסולת אלקטרונית, רכישת ציוד, משאיות וכלים חדשים לטובת העמקת הניקיון והרחבת פעולות אגף חזות העיר, תוגברו פעולות האכיפה ונרשמו מאות קנסות לעוברים על חוקי הניקיון, יציאה לפיילוט שקיות כתומות בכ- 1600 בתים צמודי קרקע, פינוי מכולות ופחים ממדרכות ברחבי העיר והקמת עמדות מרוכזות לפינוי פסולת,  הקמת מערך נאמני ניקיון בלעדי לעיר רחובות, אשר יוכשר, יסייע באכיפת החוק וידווח על מפגעים באמצעות אפליקציה חדשנית, ועוד.

תושבים יקרים, עמוד זה הוקם על מנת לרכז עבורכם את כל המידע אודות פעולות הנוגעות לחזות העיר, לספק מידע חדש מחזית העשייה ולשים בראש סדר העדיפויות את מדיניות העיר המקיימת. אנא המשיכו לעקוב אחר העדכונים.

פניות ובקשות בנושא ניקיון יש להפנות למוקד העירוני, 106, גם בהודעת ווטסאפ 050-8806106.

לפניות לאגף חזות העיר, יש לפנות למייל: sharona@rehovot.muni.il או בטלפון 08-9392387.

קישורים

איך נשמור על ניקיון הסביבה? 

דו"ח מסכם שולחנות עגולים

מיפוי מתקני מחזור בקבוקים

מיפוי מתקני מחזור זכוכית

מיפוי מתקני מחזור קרטון

מתקן למחזור טקסטיל

מיפוי מתקני מחזור נייר

מתקני מחזור לפסולת אלקטרונית

מיפוי מתקני מחזור אריזות (הפח הכתום)

חדשות סביבה

ימי פינוי אשפה וגזם

להרשמה לקורס פעילי סביבה

להרשמה לנאמני ניקיון לחצו כאן

צור קשר

סגן ומ"מ מנהל אגף חזות העיר – ערן יחיא

שעות קבלת קהל
ימים א', ב', ד', ה בין השעות: 8:30-12:30 
יום ג' בין השעות: 16:00-18:30

טלפון: 08-9392387/8

פקס: 08-9392389

דוא"ל:   eranichye@rehovot.muni.il

רחובות חושבת סביבה