"מותו של גמד הגינה"

הגלריה העירונית לאמנות רחובות מציגה : "מותו של גמד הגינה" תערוכה יחיד חדשה לאמנית ענבל הופמן שילוב של מיצב פיסולי, וידיאו וצילום

פתיחה חגיגית – יום שישי, כ' אלול תשע"ו, 4 בספטמבר 2015, בשעה 11:30

12:30- שיחה עם האמנית.

שעות פתיחה: יום א'-ה' 9:00 – 13:00, בימי א' ה' 17:00-19:00 , יום ו'  9:00  - 12:00 נעילה- 18.11.15

אוצרת: אורה קראוס

בית דונדיקוב, רח' יעקב 32 (פינת רח' דונדיקוב), רחובות

ענבל הופמן, יוצרת בינתחומית, עוסקת בתערוכה זו בגינון. הערגה לטבע השפיעה על תפיסת עולמה ועל עולם הדימויים האמנותי שלה, הגינון מעניק לה תקווה, הנעה לפעולה, תחושה של בריאה וחוויה ראשונית של יצירה.

התערוכה בנויה ככתב חידה המתפענח מחדר לחדר. לחומרים שמהם עשויות העבודות יש משמעות כרמזים לפענוח התערוכה. כך המים, המשמשים מרכיב מרכזי בעבודות רבות, מסמלים חיים. לעומת זאת, הפטריות מבשרות מוות, הואיל והן לעתים רעילות, טפיליות ומתקיימות בסביבת ריקבון. כל העבודות עשויות מחומרים מצויים יומיומיים וזולים המשולבים עם הצמחייה. באופן זה הן יוצרות סביבה אורגנית למחצה, בונות עולם חדש הכולל מארג של אפשרויות – מהצמחה לרדוקציה ומסדר לאי-סדר. הגינון בתוך החלל יוצר עולם מהפנט, ספוג ביופי עדין ופואטי שמעליו מרחף מרכיב המוות.

ענבל הופמן, מרחיבה מחדש את המונח אמנית רב- תחומית. נושא הטבע מאוד קרוב אליה וגם תערוכת הביכורים שלה שהוצגה ב-2013, עסקה בטבע ובצמחים. הופמן סיימה את אקדמיית בצלאל בשנת 2000 במחלקה לתקשורת חזותית והצליחה לבסס את מעמדה כמאיירת מבוקשת, זמן קצר לאחר סיום לימודיה היא זכתה להציג מיצב פיסולי במוזיאון ישראל, איוריה הופיעו בעיתונים ומגזינים רבים. בנוסף, הופמן התנסתה גם בעיצוב אופנה.

לפרטים נוספים: טל' 08-9390390

artora@rehovot.muni.il

 

מותו של גמד הגינה. צילום תומר שכטר
מותו של גמד הגינה. צילום: תומר שכטר