היערכות עירונית לקראת עונת החורף

עיריית רחובות מבצעת פעולות היערכות לקראת החורף, החל בתיקוני בורות, דרך ניקוי והוספת קולטנים, הכנת מערכת הרמזורים ועוד


כמידי שנה, נערכו אגפי העיריה לקראת עונת הגשמים על מנת למזער את נזקי הטבע, הצפות, דליפות מים, בורות בכבישים, ועוד. אגף תשתיות פיקוח ותחבורה – תגבר את שרות תיקוני הבורות בכבישים ובמדרכות, ניקוי תעלות הניקוז הפתוחות, שיפר תשתיות בעבודות ופרויקטים ברחבי העיר וביצע פעולות לשיפור הניקוז, כגון הוספת קולטנים וניקיונן, ביצוע מערכות ניקוז חדשות ומתן מענה לאזורים שסבלו בעבר מנזקי העונה. בנוסף בוצעה מערכת ניקוז חדשה ברחובות: השומרים, הגאונים מקטע בשדרות ח"ן, גדוד 52, המלכים חס"ם וחממי.

מנכ"ל העיריה, מילברג: "כולנו מצפים ומייחלים לשנת גשמים ברוכה. החלפה של עשרות קילומטרים של קווי מים, ניקוז וביוב יקלו בקליטת הגשמים למערכות הניקוז ויסייעו במניעת שיטפונות. בימים אלו אנו מסיימים את ניקויי הקולטנים, ונערכים לתפקוד תקין של מערכת ניתוב התנועה בעיר".

במקביל ביצע אגף תחזוקה עבודות ניקיון של קולטנים, פולטנים, תעלות ניקוז ובדיקת תקינות רשתות של מערכות הניקוז בעיר וכן עבודות ניקיון מרזבים ופתיחת תושבות ניקוזים, תיקוני גגות, איטום גגות במוסדות החינוך בעיר, ועוד. במסגרת היערכות לתנאי מזג האוויר, ביצע אגף גנים ועיצוב הסביבה גיזום עצים, דילול ענפים, ניקוי קולטנים וניקוז בפארקים ובגנים הציבוריים, חיזוק ובדיקת הצללות ופרגולות וטיפול בתאורת הפארקים והגנים הציבוריים ברחבי העיר.

אגף תנועה ביצע טיפול מונע למערכות הרמזורים בעיר, הסדיר את כל התמרורים המוארים ואת עמודי קרנות הרחוב ונערך למצבי חרום. אגף שפ"ע (שיפור פני העיר) בדק את מוכנות הטרקטורים והמנוף לטיפול בפינוי עצים ונזקי החורף ואגף לשירותים חברתיים הנחה את כונני הרווחה לתת מענה למשפחות במצוקה על פי יכולתם המקצועית.

על המוכנות העירונית לעונת החורף מפקח אגף ביטחון, בטיחות חירום תקשוב, רכש ומוקד עירוני. מנהל המוקד העירוני מרכז רשימת כוננים במסגרת ההיערכות לחורף, להפעלת כל המערכות העיר. אגפי העירייה כל אחד בתחומו הונחו לבצע פעולות מנע בכל נקודות התורפה בעיר. כמו כן, בוצעו על ידי האגף פעולות היערכות של רכבי הביטחון העירוני לסיוע לתושבים בזמני מצוקה, וכן צוידו באמצעי חילוץ מתאימים. מחסני החירום נערכו לחלוקת אמצעים במידת הצורך וכמו כן בוצעו פעולות מנע להצפות במקלטים ובמוסדות החינוך. אגף הביטחון מטפל בפניות תושבים ומנהלי המוסדות העירוניים.

לרשות התושבים עומדת ניידת תיקונים קלים, שמפעיל המוקד העירוני, 106, ונותנת מענה לתקלות קלות שזמן תיקונן עד 15 דקות ביצוע, תוך עמידה בזמני תקן לביצוע של שעה וחצי מרגע הקריאה. בנוסף עומד לרשות צוות התיקונים ניידת תיקונים הכוללת מנוף לטיפול במפגעים בגבהים, אשר נותנת מענה מהיר לטיפול במפגעים ברחובות שזמן תיקונם לא עולה על 10 דקות.

התושבים מתבקשים לדווח על מפגעי מזג האוויר למוקד העירוני, 106, אשר זמין לפניותיהם 24 שעות ביממה, גם באמצעות פנייה דרך אתר האינטרנט העירוני: www.rehovot.muni.il  בסלולר ובפייסבוק.

היערכות העיר רחובות לחורף