מסייעים לאקדמאים בשוק התעסוקה


מרכז צעירים 'עתידים' מזמין בוגרי תואר אקדמאי והנדסאים להשתתף בתוכנית למצוינות תעסוקתית 'תופסים כיוון' ולקבל ליווי של מנטור
 בוגר סיירת 'שלדג'

תוכנית ייחודית של מרכז הצעירים 'עתידים' רחובות 'תופסים כיוון' עם שלדג לתעסוקה, יוצאת לדרך, לסיוע בשילוב אקדמאים והנדסאים תושבי העיר רחובות בשוק התעסוקה. התוכנית משותפת לעמותת יוצאי סיירת 'שלדג', במסגרת המיזם הארצי 'תופסים כיוון', אשר זוכה לליווי וייעוץ מקצועי מעמותת "עולים ביחד". 

במסגרת התוכנית מקשרים בין צעירים אקדמאים תושבי העיר רחובות לבין בוגרי יחידת 'שלדג', במטרה לסייע לשילובם במקומות תעסוקה איכותיים בעלי אופק קידום במגזרים השונים: העסקי, הציבורי, השלישי, היזמי והאקדמי. התכנית עוסקת בחיזוק וטיפוח מצוינות מקצועית, במסגרתה המשתתפים לוקחים חלק בסדנאות, עוברים הליך של חניכה אישית על ידי מנטורים מתנדבים מעמותת יוצאי 'שלדג' ויוצרים במשותף רשת חברתית איתנה בינם לבין עצמם ובינם לבין מעסיקים באזור ובמשק הישראלי. 

סגן ראש העיר ומחזיק תיק צעירים ונוער, עו"ד מתן דיל: "מרכז הצעירים 'עתידים' מציע מגוון של מענים עבור צעירי רחובות. התכנית החדשה, 'תופסים כיוון' עם שלדג לתעסוקה תסייע גם לצעירים אקדמאים תושבי רחובות למצוא את דרכם בעולם התעסוקה. מגוון המענים הרחב שמעניק מרכז 'עתידים' מאפשר לו ללוות את צעירי רחובות החל משלב הייעוץ וההכוונה ללימודים, דרך מתן מלגות לסטודנטים, תוכנית התמחות לסטודנטים לצבירת ניסיון מקצועי ועד לתוכנית "תופסים כיוון", שמיועדת לאקדמאים והנדסאים במטרה לשלבם בעולם העבודה. יתרה מזאת, הליווי נמשך גם הלאה בתוכניות להתנהלות כלכלית נבונה לזוגות צעירים ותוכניות למנהיגות הורית. אנו מברכים על שיתוף הפעולה עם עמותת יוצאי 'שלדג', המאפשר חיבור בין צעירי העיר לבין אנשים ערכיים, בעלי ניסיון וידע מקצועי". מנכ"לית עמותת יוצאי סיירת 'שלדג', תמר קרא: "עמותת יוצאי 'שלדג' הוקמה בעקבות ההבנה כי השירות ביחידה לא מסתיים לעולם וש-'שלדג' למעשה ממשיכה ללוות את בוגריה בכל צומת מרכזי בחייהם כאשר היא מהווה גוף ייחודי לבוגרים- "משפחת שלדג". בשנים האחרונות החליט הועד המנהל, בשיתוף עם צוות היגוי מקרב חברי העמותה, להתמקד גם בעשייה כלפי חוץ. לאחר תהליך ארוך נבנתה פלטפורמה רחבה, בפריסה ארצית, שמטרתה לרתום את חברי העמותה למגוון רחב של תפקידים ומשימות שתכליתן המשותפת - עשייה משמעותית לטובת החברה הישראלית. ב-3 השנים האחרונות, עיקר העשייה של העמותה התמקדה בעידוד בני נוער מפריפריה חברתית וגיאוגרפית להתגייס לשירות משמעותי בצה"ל, בשיתוף עם עמותת אחריי! 'תופסים כיוון' עם שלדג לתעסוקה הנה הזדמנות נפלאה בה יוכלו חברי העמותה לתת ולחלוק מניסיונם המקצועי שצברו במשך השנים. אנו מלאי התרגשות בפתיחתה של תכנית זו ושמחים על שיתוף הפעולה עם מרכז צעירים 'עתידים' ברחובות". יזמית התכנית "תופסים כיוון", אירית רייזמן: "תעסוקת צעירים מהווה מנוע צמיחה חברתי וכלכלי חשוב, החיוני לצמיחתה של מדינת ישראל. על כן, מהווה תוכנית 'תופסים כיוון' ציר מרכזי ואסטרטגי בעל תרומה משמעותית לחוסן הלאומי. אין ספק כי צעירים איכותיים שמצליחים להשתלב בעבודה, מחזקים את הקהילה ותורמים לה, גם בהיותם מודל חיקוי להצלחה לצעירים אחרים".


מרכז הצעירים 'עתידים' מקיים מגוון תכניות ופעילויות במטרה לסייע לצעירים תושבי העיר רחובות לפתח קריירה, להתקדם ולהשתלב במקומות תעסוקה. בימים אלה מתקיימים מיונים לקראת פתיחתו של המחזור הראשון של התכנית 'תופסים כיוון' עם שלדג לתעסוקה, המיועדת לבוגרי תואר אקדמי והנדסאים תושבי העיר רחובות עד גיל 35. התוכנית כוללת כ- 16 מפגשים ובסיומם יתקבלו כ- 20 צעירים מוכשרים, בעלי מוטיבציה ומוכנות להשקעה ועבודה קשה. המשתתפים בתכנית יקבלו סיוע באיתור מקומות עבודה ההולמים את השכלתם וכישוריהם, כלים להשתלבות והצטיינות בעבודתם ויהפכו לקבוצה של פורצי דרך שתסלול את הדרך עבורם ועבור צעירים אחרים מרחובות לעולם התעסוקה.

לפרטים ניתן לפנות למרכז עתידים בטל' 9314807 – 08 ורישום לתוכנית ניתן לבצע באמצעות אתר עתידים www.atidimcenter.co.il 

צעירי רחובות תופסים כיוון עם שלדג לתעסוקה

צעירי רחובות "תופסים כיוון" עם שלדג לתעסוקה

מרכז צעירים מזמין אקדמאים והנדסאים תושבי רחובות לתוכנית מצויינות לפיתוח קריירה

  • ליווי והנחייה של מנטור בוגר יחידת שלדג
  • הכשרה והקניית כלים לשילוב תעסוקתי
  • קיימים 20 מקומות

המחזור ה-1 יפתח במרץ 2016 לפרטים באתר: www.atidimcenter.co.il