בימים אלו ממש עיריית רחובות מקדמת תכנית כוללת להתחדשות עירונית בשכונת אושיות

העיריה מבקשת להתחשב בדעתם של התושבים בנושא, ולהבין מה צרכי התושבים באמצעות שאלון מפורט באתר העירוני שעל פיו יתוכננו התוכניות בשכונה - כל המידע יסוכם, יוזן ויוצג לציבור בסוף תקופת המיפוי

ראש העיר רחמים מלול: "על מנת שנוכל לבנות תכנית מיטבית עבור תושבי השכונה, אנו קוראים להם הביע את דעתם, להשתתף בתהליך, להשיב על השאלון ולהשפיע"

ראש העיר, רחמים מלול, בשיתוף משרד הבינוי והשיכון, מוביל תכנית להתחדשות כוללת בשכונת אושיות. לתוכנית זו פוטנציאל פיתוח ושיפור משמעותי עבור תושבי השכונה: החל משיפור תנאי המגורים והמרחב הציבורי דרך שיפור איכות החיים בשכונה ועד שיפור איכות השכונה במרחב העירוני. ועדת ההיגוי אשר מובילה את הפרויקט היא פרי שיתוף פעולה בין עיריית רחובות והמשרד לשיכון ובינוי החלה כבר בהליכי התכנון וכוללת פאנל מומחים מקצועיים בתחומי תכנון, בינוי ופיתוח.

בשלב זה עוסק צוות התכנון בלימוד השכונה, צורכי התושבים ומשמעותיהם. על כן השתתפות התושבים והבעת דעתם הינה קריטית בשלב זה, טרם קבלת ההחלטות. על מנת למפות את צרכיי התושבים באופן מיטבי נבנה שאלון ייעודי על ידי ועדת היגויי של הפרויקט להתחדשות עירונית בשיתוף מרכז הגישור והדיאלוג העירוני.

מטרתו לבחון את דעת ועמדות התושבים בנוגע להתחדשות עירונית בשכונתם, וללמוד את עמדותיהם וצרכיהם בזמן אמת, וכן ליצור את התוכנית האופטימאלית עבור התושבים. עיריית רחובות קוראת לתושבי השכונה לנצל הזדמנות זו להשפיע על קבלת ההחלטות ולהשתתף בעיצוב פני השכונה.

אביבה חלבי, מנהלת מרכז גישור עירוני ורפרנטית שיתוף ציבור בוועדת ההיגוי: "באמצעות השאלון המקוון והנתונים שנקבל מהתושבים, נוכל להבין את הצרכים הקשורים לתכנון הפיזי בתכנית. חשוב לדעת למשל את חתך הגילאים ומספר הנפשות על מנת לתכנן מבני ציבור, דרכי תחבורה, מעברים בתוך השכונה, שטחים פתוחים, ועוד".

ולכן חשוב לדעת את חתך הגילאים, מספר הנפשות וכדומה ובכך נוכל לתכנן את דרכי תחבורה, מעברים בתוך השכונה, שטחים פתוחים בשכונה ועוד". 

שאלון מקוון ניתן למלא באמצעות האתר העירוני – למעבר לחץ כאן

טפסים למילוי ידני ניתן לקבל במתנ"ס אושיות ובאמצעות העובד הסוציאלי הקהלתי בשכונה.

לשאלות ולפרטים נוספים ניתן לפנות למרכז הגישור והדיאלוג העירוני בטלפון:  08-6437106.